Diflucan (Flukonazol)
4.94 / 18

Diflucan (Flukonazol)

4.94 / 18

Diflucan, terapötik uygulamada en sık kullanılan antifungal ilaçlardan biridir. Bilinen mantar hastalıklarının çoğuna karşı etkindir. Bazı patojen formlarında, mikroorganizmaların etkinliğini baskılamak ve hastalığı tamamen iyileştirmek için sadece bir doz Diflucan yeterlidir.

Bağımlılık yapmaz ve hem uzun hem de kısa tedavi döngüleri için kullanılabilir.

Diflucan Jenerik

İlaç hakkında bilgi

 • Marka Adı: Diflucan;
 • Etkin madde: Flukanazol;
 • Üretici: Pfizer.

Etkin madde Flukonazol

Flukonazol, Diflucan'ın ana ilaç maddesidir.

Bu etkin madde, Candida spp., Microsporum spp., Trychoptyton spp., Histoplasma capsulatum, Blastomyces dermatitidis, Coccidioides immitis, Cryptococcus neoformans'ın neden olduğu çoğu mantar hastalığında etkilidir.

Oral alımdan sonra Flukonazol gastrointestinal kanalda çok iyi emilir ve tüm vücut sıvılarına nüfuz eder. Tükürük, balgam, beyin omurilik sıvısındaki konsantrasyonu, herhangi bir lokalizasyondaki mantar enfeksiyonlarının tedavisinde maksimum verimin elde edilmesinden dolayı kan plazmasındaki ile hemen hemen aynıdır.

Flukonazolün çok basit bir etki mekanizması vardır. Vücuda girdiğinde sitokrom P450 protein sisteminde bir değişiklik meydana gelir. Mantarlar da dahil olmak üzere çoğu patojenik mikroorganizma, bu proteinler tarafından oluşturulan oksidatif ve indirgeme süreçlerine doğrudan bağlıdır. Flukonazol, bu enzim sistemini inhibe ederek patojenik mantarların üreme yeteneğini engeller.

Diğer birçok mantar önleyici ilacın aksine, Diflucan vücutta sitokrom P450 enzimlerini inhibe etmez. Bu ilacın kullanımı sırasında vücudun acı çekmemesi nedeniyle sadece patojenik hücrelerde etki eder.

Diflucan en güvenli mantar önleyici ilaçlardan biri olarak kabul edilir.

Kullanım endikasyonları

Diflucan mantar hastalıklarının bilinen çoğu patojenine karşı etkinliği nedeniyle geniş bir kullanım alanına sahiptir:

 • Her türlü kandidiyaz (genital, deri, ağız boşluğunun mukoza zarının kandidiyazı vb.);
 • Kriptokokal menenjit;
 • Bağışıklığı baskılanmış hastalarda kriptokokozun önlenmesi;
 • Deri mikozları;
 • Çok renkli mantar;
 • Bacak ve tırnak derisinin mikozu.

Bu ilaç, immün yetmezlik ve immünosupresif tedavinin arka planına karşı kandidiyaz için kullanılabilir.

Diflucan'ı nasıl satın alabilirsiniz?

Diflucan satın almanın en karlı yolu eczanemizden sipariş vermektir. Haplar için düşük maliyeti ve hızlı teslimatı garanti edebiliriz. Doğrudan üreticiyle çalışıyoruz, aracılar dahil değil ve bu nedenle şehir eczane zincirlerinin yaptığı gibi büyük marjlar koymuyoruz. Diflucan'ı düzenli olarak internet üzerinden almayı seçerseniz, tasarruflar ayda birkaç yüz Euro'ya kadar çıkabilir.

Ayrıca, Diflucan satın almak için en uygun şartları sağlıyoruz: Reçeteye ihtiyacınız yok, doktor muayenesi için zaman ve para harcamanıza gerek yok. Sadece 5 dakika içinde sipariş verebilirsiniz ve haplar birkaç gün içinde elinizde olur

Tedavi rejimleri ve dozları

Diflucan çok geniş bir dozaj aralığında üretilir: 50 mg; 100 mg; 150 mg ve 200 mg. Ek olarak, ilaca duyarlılığı azalmış veya mantar etkisini hızlı bir şekilde durdurmak için bir yükleme dozuna ihtiyaç duyan hastalar için Flukonazol hapları 400 mg'lık bir dozajda mevcuttur.

Bu dozaj aralığı, mantar enfeksiyonunun tipine, lokalizasyonuna ve ciddiyetine bağlı olarak en doğru tedavi rejimini seçmenize izin verir.

Dozaj rejimi her klinik vakada ayrı ayrı seçilir.

 • Genital kandidiyaz tedavisi en kolay olanıdır. Çoğu hasta, patojenik mantarların etkinliğini baskılamak için sadece 1 tablet Diflucan 150 mg almalıdır. Gerekirse, 2 hafta sonra bir hap daha Diflucan 150 mg alınarak tedavi tekrarlanır;
 • Ağız boşluğu, farenks veya yemek borusu mukoz zarlarının kandidiyazı tedavisinde Diflucan dozu 2-4 hafta boyunca günde 50 mg'dır;
 • Çok renkli mantar ile Diflucan 2 hafta boyunca haftada bir kez 300 mg alınır. Bir defada iki hap Diflucan 150 mg kullanımı, bir sonraki dozdan önce uzun bir süre varsa, yan etkilere neden olmaz;
 • Onikomikoz için haftada bir kez Diflucan 150 mg alınır. Tedavi, enfekte olan tırnak değiştirilene kadar devam eder. El ve ayak tırnaklarının değiştirilmesi sırasıyla 3-6 ay ve 6-12 ay sürer.

Diflucan'ın tırnak ve deri mantarı için kullanılmasının özelliği, dozajın küçük, ancak tedavinin uzun sürmesidir. Aşırı durumlarda, Diflucan dozunda haftada 200 mg'a kadar hafif bir artışa izin verilir.

Kullanım önerileri

Mantarların tedavisi çok zordur ve çoğu zaman mantar önleyici ilaçlara karşı direnç geliştirirler. Tedavinin kesilmesi nüksetmeye yol açar. Bu yüzden, haplar talimatlara göre kullanılmalıdır.

 • Patojenler Flukonazolün etkisine karşı direnç geliştirebileceğinden ve sonraki tedavi etkisiz olacağından, tam bir iyileşme sağlanana kadar tedavi durdurulmamalıdır;
 • Yiyecekler, etkin maddelerin bağırsaklarda emilim hızını ve biyoyararlanımlarını etkilemez, bu yüzden Diflucan tabletleri hem aç karnına hem de yemeklerden sonra alınabilir;
 • Diflucan çocuklar tarafından alınabilir, ancak bu popülasyondaki tedavi rejimi bireysel doz titrasyonu gerektirir.

Eksik Doz

Kural olarak, Diflucan hapları günde sadece bir kez alınır. Gün içinde bir doz almayı unutursanız ve bir sonraki dozunuza 12 saatten az bir süre kalmışsa, bir sonraki doza kadar bekleyin. Belirtildiği şekilde sadece 1 tablet alın. Kaçırılan Diflucan dozlarını telafi etmek için ikili veya üçlü doz almayın.

Önlemler

 • Diflucan'ı HIV'de alırken ciltte alerjik reaksiyon riski artar;
 • Diflucan'ın uzun süreli kullanımında, ilacın %80'i böbrekler yoluyla atıldığından, karaciğer ve böbrek fonksiyonlarının düzenli olarak izlenmesi tavsiye edilir;
 • Flukonazolün hepatotoksik etkisi genellikle geri dönüşümlüdür, tedavinin kesilmesinden sonra semptomlar kaybolur, ancak daha rahat bir tedaviden çekilme, hepatoprotektörlerin kullanılmasını gerektirir;
 • Organik kalp hastalığında Flukonazol kontrendikedir.

3 yaşın altındaki çocuklar, karaciğer yetmezliği olan hastalar, laktoz intoleransı olan hastalar Diflucan kesinlikle kontrendikedir.

Hamilelik sırasında diflucan kullanımı

Mantar enfeksiyonu hamile bir kadının hayatını tehdit etmedikçe hamilelik sırasında diflucan kullanımından kaçınılmalıdır. Hamilelik sırasında ilacı reçete etme kararı, yalnızca bu ilacı hamile kadınlarda kullanma deneyimine sahip profesyonel bir doktor tarafından verilebilir.

Olası yan etkiler

Diflucan genellikle ciddi yan etkilere neden olmaz ve iyi tolere edilir. Diflucan ile ilgili hasta geri bildirimlerine göre, en sık görülen semptomlar aşağıdaki gibidir:

 • Baş dönmesi;
 • Kas krampları;
 • Karın ağrısı;
 • Deri döküntüsü/kaşıntı.

Ayrıca tedavi sırasında kan sayımlarında, böbrek veya karaciğer fonksiyonlarında değişiklikler olabilir. Tabletlerin sürekli kullanımıyla (2 haftadan fazla), bu işlevlerin kontrol edilmesi ve vücudun işleyişinin izlenmesi önerilir.

Diflucan: diğer ilaçlarla etkileşim

Flukonazol, diğer ilaçlarla oldukça uzun bir etkileşim listesine sahiptir. Spesifik olarak, Flukonazol bazlı ilaçların bir dizi ilaç grubuyla birlikte kullanılması kontrendikedir, yani:

 • Antikoagülanlar;
 • Benzodiazepinler;
 • Oral kontraseptifler;
 • Sülfonilüreler.

Ayrıca, Diflucan'ı Azitromisin, Cisaprid, Siklosporin, Rifampin ve Teofilin ile birlikte kullanırken özel dikkat gösterilmelidir.

Depolamak

Çocukların erişemeyeceği, karanlık bir yerde, 30°C'yi aşmayan bir sıcaklıkta saklayın.

Diflucan'ı internet üzerinden satın almak bir gerçektir

Diflucan'ı çevrimiçi eczanemizden tüm Avrupa'ya teslimat ile düşük bir fiyata satın alabilirsiniz. Üreticiden kurye ile tüm ülkelere doğrudan teslimatlar düzenledik. İnternet üzerinden satın aldığınız Diflucan birkaç gün içinde doğrudan evinize teslim edilir.

Müşterilerimizle ilgileniyoruz. Böylece sadece ucuz ilaçlara ücretsiz erişim sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda danışmanlık desteği de sağlıyoruz. Diflucan'ı nasıl alacağınızı, hangi Diflucan dozunu seçeceğinizi veya Diflucan'ı internet üzerinden nasıl satın alacağınızı öğrenmek istiyorsanız, bize e-posta gönderin, tüm sorularınızı yanıtlayalım.

 • Boruhan

  Bu harika bir ilaç. İlk gün kendimi kötü hissettim ve sadece birkaç gün sonra hissetmedim. Maya enfeksiyonu ortadan kayboldu ve bir daha geri gelmedi.

 • Sultan Selim

  Diflucan sihirli bir şekilde çalışır. Şaşırmıştım! Bu ilacın neredeyse anında etkisi oldu.

 • Çakır

  Zayıflamış bağışıklık nedeniyle düzenli maya enfeksiyonlarım var. Bana hoş olmayan bir vajinal kandidiyaz nüksü teşhisi kondu. Diflucan ilacını yaklaşık 5 aydır haftada bir 150 mg olarak alıyorum ve düşük şeker diyeti uyguluyorum. İyileşmeyi hızlandırmak için hap almayı unutmayın. Bu ilaç için çok teşekkür ederim.

 • Akın

  Zayıflamış bağışıklık nedeniyle düzenli maya enfeksiyonlarım var. Bana hoş olmayan bir vajinal kandidiyaz nüksü teşhisi kondu. Diflucan ilacını yaklaşık 5 aydır haftada bir 150 mg olarak alıyorum ve düşük şeker diyeti uyguluyorum. İyileşmeyi hızlandırmak için hap almayı unutmayın. Bu ilaç için çok teşekkür ederim.

 • Rüzgar

  Doktor ağızdaki iltihabın nedenini anlayamadı. İlk önce bana bir miktar kortikosteroid ilacı reçete edildi. Ama şanssızdım ve semptomlarım daha da kötüleşti. Testler yaptım ve doktor Diflucan ilacını reçete etti. Ve bir mucize olarak, 10 günde %100 iyileşme. Benim için kolay değildi, ama iyileştiğim için mutluyum.

 • Ferit

  Buradaki ilk çevrimiçi alışverişimdi ve tam olarak istediğimi aldım. Mükemmel servis, çok hızlı kargo, düşük fiyatlar. Şiddetle tavsiye ederim!

 • Sadıq dayı

  Diflucan haplarını yutmak, krem ​​kullanmaktan çok daha kolaydır. Bir günde genital kandidiyaz rahatlamam var. Birçok kişi bir tablet daha alıyor, benim sadece bir doza ihtiyacım var. En iyi ilaçtır!

 • İmran

  Kandidiyazisin vücudumu terk etmesini bekleyemem. İki haftadır günde 100 mg alıyorum. Boğazdaki ağrı ve beyaz plak hızla kayboldu. Kaşıntı ve yanma hafifledi, ancak tamamen geçmedi. Tedavi basit ve etkiliydi, 7 gün daha kaldı. Bu ilacı kesinlikle tavsiye ederim!

 • Popüler_Kişi

  Şeker hastalığını tedavi ediyorum ve sıklıkla mantar ve maya enfeksiyonlarından muzdaribim. Diflucan daha önce aldığım ilaçlara göre mucizevi bir ilaç. Kural olarak, tedavi 2 hafta sürdükten sonra 2-3 gün içinde iyileşirim. Bu her seferinde harika çalışıyor!!!

 • Savaşçı

  Vajinal mantar enfeksiyonlarına karşı çok hassasım. Maya enfeksiyonu ile özellikle geceleri korkunç kaşıntı ve yanma yaşıyorum. Her seferinde sadece bu ilacı alıyorum. Ne yazık ki Diflucan anında çalışmıyor, 12 saat sonra %50'lik bir rahatlama geliyor. 24 saat sonra her şey gitti. Bu ilaç cankurtaran oldu!

 • Beke

  Şikayet yok. Benim durumumda harika çalıştı.

 • Salih Beke

  Bu benim Diflucan ile olan deneyimim. Benim ayaklarımla ilgili problemlerim vardı. Sanırım sıkışık ayakkabılardan ve terleyen ayaklardan geldiler. Bazen hızlı giden bir kızarıklık vardı. Her türlü kremi kullandım ve bol ayakkabı giymeye çalıştım. Sonra parmaklar arasında haftalarca geçmeyen bir kızarıklık oldu. Doktor ayak dermatofitozu olduğunu söyledi ve Diflucan yazdı. Her sabah bir 50 mg hap aldım. Semptomlar hafifledi, ancak yine de üç haftalık tedaviyi bitirdim. Millet, ilaç gerçekten işe yarıyor, mantar gitmiş.

 • Ezel

  Diflucan ilacını bu çevrimiçi eczanede iki kez sipariş ettim, mükemmel hizmet, uygun fiyatlar. Herkese tavsiye ediyorum ve kullanmaya devam edeceğim.

 • Gökhan

  Bu yüzden, yıllardır ağız boşluğu kandidiyazı ile sorun yaşıyorum. İlk başta semptomlar çok ciddi değildi ve sık sık ortaya çıkmadı. Sonra iltihaplar, yaralar, yutarken ağrı ve hoş olmayan bir koku vardı. Çeşitli mantar önleyici ilaçlar kullandım, çoğu yardımcı oldu. Diflucan asla başarısız olmadı. Eğer sizinde mantar enfeksiyonunuz varsa tavsiye ederim.

 • Gece Tanrısı

  Tam tedavi için bir doz yeterliydi. Birkaç hap kaldı ve vajinal kandidiyazın geri gelmesi ihtimaline karşı onları saklayacağım.

 • SatırAğa

  Bazen maya enfeksiyonu için Diflucan kullanıyorum, her zaman ilk yardım çantamda. Bu ilacı ilk hamileliğimden sonra bir doktordan öğrendim. Bu ilacın işe yaradığı ve hiçbir yan etkim olmadığı için mutluyum.

 • Göknur

  Haftalardır antibiyotik kullanıyorum ve mikrofloramı mahvettiler. Bu bana mantar ve pek çok hoş olmayan semptom verdi. Doktorum Diflucan ilacını reçete etti ve çok iyi çalıştı.

 • Hamit

  Herkese merhaba. Bazı nedenlerden dolayı, bazen yılda dört defaya kadar mantar enfeksiyonlarım oluyor. Çeşitli ilaçlar denedim, Diflucan ilacının etkisi her zaman sabit. Semptomlar kaybolur ve sadece 150 mg'lık bir dozdan sonra iyileşirim. Bu ilaç reçeteli kremlerden çok daha iyi

Kendi özel incelemenizi oluşturun
İnternet Sitenin Derecelendirmesi:
İnternet sitesi
Fiyat/Performans
Teslimat
Öneri
Müşteri yorumu: