Modafinil
4.89 / 38

Modafinil

4.89 / 38

Modafinil, tıbbi uygulamada yaygın olarak kullanılan en popüler nootropiktir.

1998'de narkolepsi ilacı olarak piyasaya çıktı, ancak sadece birkaç yıl içinde dünyadaki en iyi bilişsel güçlendirici oldu. Modafinil'in klinik çalışmaları sırasında, ilacın beynin bilişsel işlevlerini artırabileceği, karar verme hızını iyileştirebileceği ve hatta yeni sinir hücrelerinin büyümesini teşvik edebileceği gösterilmiştir.

Böylece, Modafinil neden dikkatinize değer bir ilaç olduğunu ve ilacı nereden alabileceğinizi anlamaya çalıştık.

Modafinil

İlaç hakkında bilgi

 • Marka Adı: Modafinil;
 • Etkin madde: Modafinil;
 • Üretici: Teva Pharmaceutical Industries Ltd; Sun Pharmaceutical Industries Ltd; Cipla Limited.

Modafinil'in farmakolojik etkisi

Modafinil, medulla oblongata'nın merkezlerini etkiler ve solunum ve kan dolaşımının hayati işlevleri uyarır. Doktorlara göre, Modafinil'in etkisi, moleküllerinin nörotransmitter dopamin ile kombinasyonundan kaynaklanıyor.

Dopamin birçok davranışsal, duygusal ve bilişsel işlevden sorumludur.

Bu nörotransmitterin eksikliği, aşağıdaki hastalarda gözlenir:

 • DEHB;
 • Sosyal fobiler;
 • Depresyon;
 • Bozulmuş zihinsel yetenekler.

Dopamin eksikliği nedeniyle, bir kişinin konsantre olması ve belirlenen görevleri daha verimli bir şekilde yerine getirmesi daha zor hale geliyor.

Modafinil, belirli beyin işlevlerini geliştiren bir ilaç olan nootropik olarak sınıflandırılır. Görevi, beyin dokularının artan yüke karşı direncini arttırmak ve bilişsel işlevlerin iyileştirilmesinden oluşur: hafıza, düşünme ve koordinasyon hızı, öğrenme yeteneği. Aslında, yüksek derecede farmakolojik güvenlikte benzer ilaçlara göre bariz bir avantajı olan çok spesifik bir etkiye sahip bir psikostimülandır.

Modafinil kullananlar, uzun süredir uyumamış olsalar bile, ilacın kendilerine canlılık ve enerji patlaması verdiğini bildiriyor.

Modafinil aşağıdaki terapötik özelliklere sahiptir:

 • Ek dopamin moleküllerini etkinleştirerek sinir sisteminin ve beynin yüklere karşı direncini arttırır;
 • Hafızayı, konsantrasyonu ve dikkati geliştirir;
 • Psikomotor reaksiyonların hızını ve kas tonusunu artırır;
 • Büyük miktarda bilgiyi ezberleme hızını artırır.

Uzun süredir nootropiklerin tıp topluluğu tarafından algılanmadığı ve herkesin bu grubun ilaçlarını düzenli takviyeler olarak gördüğü belirtilmelidir.

Modafinil bundan kaçınmayı başardı çünkü başlangıçta uyuşukluk için bir ilaç olarak pazarlandı. Bu nedenle, diğer nootropiklerden daha fazla klinik çalışmadan geçmiştir.

Bununla birlikte, Modafinil hakkında nihai sonuçlar henüz yapılmadı ve bilim adamları, geniş terapötik olasılıkları fenomenini inceliyorlar.

Kullanım endikasyonları

Siz Modafinil'i iki şekilde kullanabilirsiniz:

 1. Bilişsel işlevlerin uyarıcısı olarak.
 2. Nöropsikiyatrik hastalıkların tedavisi için bir ilaç olarak, yani tam olarak:
 • Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu;
 • Multiple skleroz;
 • Bipolar kişilik bozukluğu;
 • Hipersomni;
 • İlaç bağımlılığı

İlk durumda, Modafinil, belirli bir tedavi rejimine atıfta bulunulmadan gerektiği gibi alınır.

İkinci durumda, tedavi genellikle bir hastalığın semptomlarını kontrol etmek için izlemeniz gereken rejimi ve dozu tam olarak belirleyen bir doktor tarafından verilir.

Ucuz Modafinil satın almanın olası yolları

Öncelikle, günümüzde güvenilir bir Modafinil tedarikçisi bulmanın kolay olmadığını belirtmek gerekiyor. İnternette, yalnızca bir ülkede faaliyet gösteren ve dünya çapında Modafinil tedarik etmeyen birçok yerel satıcı var.

Genel olarak fiyatları, bayi oldukları için uluslararası tedarikçilerden daha yüksektir.

Büyük çevrimci mağazalar, dünyadaki tüm ülkelere Modafinil tedariki ve daha düşük fiyatlar sunar. Bu yüzden Modafinil'i bu mağazalardan internet üzerinden sipariş vermek çok daha güvenilir ve avantajlıdır.

Yerel bir eczanede ucuz Modafinil satın almak neredeyse imkansız. Kesinlikle bir reçeteye ihtiyacınız olacak ve büyük olasılıkla size pahalı Provigil markası sunulacak. Bir marka ilaç tabletinin fiyatı, Modafinil Jeneriğ'in fiyatından 5-10 kat daha yüksektir. Ve terapötik etkilerinde hiçbir fark yoktur. Bu yüzden, bugün ucuz Modafinil satın almanın tek yolu çevrimiçi eczanelerdir.

Tedavi rejimleri ve dozajları

Modafinil'in dozu, tedavinin hedeflerine ve doktorunuz tarafından konan tanıya göre belirlenir. İlk önce doktorunuza danışmadan ilacı almanız önerilmez. Yanlış dozaj çok sayıda yan etkiye neden olabilir.

 • Modafinil'in standart dozu günde 200 mg'dır.

Bu doz, hafif uyku hali, yorgunluk, halsizlik veya dopamin eksikliği ile ilişkili hafif patolojileri olan hastalara reçete edilir.

Bu sadece sinir reseptörlerinin hassasiyetini artıran, beyindeki kan dolaşımını iyileştiren ve bilişsel işlevleri iyileştiren dozdur. Dopamin eksikliği ve nöropsikiyatrik bozuklukların klinik belirtileri olan çoğu hasta için, sağlıklarını iyileştirmek için günde 200 mg Modafinil yeterlidir.

 • Modafinil'in maksimum günlük dozu 400 mg'dır.

Modafinil 200 mg tabletleri 10-12 saat aralıklarla alabilir ve günlük maksimum doz olan 400 mg'a ulaşabilirsiniz. Bu dozaj, uyuşukluk ile savaşmaya yardımcı olur ve beyin aktivitesinin maksimum uyarılmasını sağlar. Ancak bu dozu arka arkaya 3 günden fazla kullanmanız önerilmez.

Kullanım için öneriler

İlacı sabah kahvaltıdan önce bir bardak su ile alınız. Yiyecekler Modafinil'in biyoyararlanımını biraz azaltır, bu yüzden ilacı yemekten en az 30 dakika önce almak daha iyi olur.

Eğer siz gün içinde 2 tablet alırsanız, aralarındaki aralık en az 10 saat olmalıdır.

Siz ilacı yatmadan 7-8 saatten daha az bir süre önce almamalısınız. Hapı aldıktan sonraki 8 saat içinde uyuyamayacak ve bir güç ve enerji dalgası hissedeceksiniz. Eğer Modafinil alırken uykusuzluk ortaya çıkarsa, dozlar arasındaki aralığı artırmayı deneyebilir ve 2 günde bir 1 tablet alabilirsiniz.

Modafinil'i günde 200 mg'dan fazla dozda aldığınızda, kendi sağlığınızı (vücut ısısını, kan basıncını, nabzını ve beyin işlevlerini kontrol etmek için) izlemelisiniz. Eğer siz kendinizi rahatsız hissediyorsanız, migreniniz varsa veya aşırı ajitasyon yaşıyorsanız, hapları almayı bırakın.

Eksik doz

Eğer siz planlanmış Modafinil alımını kaçırırsanız, bir dahaki sefere 2 veya daha fazla tablet almayınız. Bir sonraki Modafinil alımını planladığınız zamana kadar bekleyin ve sadece 1 tablet alın. Bir seferde 400 mg veya daha fazla Modafinil alırken, hastalarda aşırı doz semptomları ortaya çıkabilir.

Önlemler

Hastaların Modafinil almaları önerilmez:

 • Miyokard enfarktüsünden sonraki 6 ay içinde;
 • Sol ventrikül hipertrofisi veya mitral kapak prolapsusu olanlara;
 • Şiddetli kalp yetmezliği olanlara;
 • Karaciğer sirozu olanlara;
 • 18 yaş altı insanlara;
 • Hamilelik sırasında olanlara;
 • Kronik hipertansiyonlu insanlara.

Modafinil'in hamilelik sırasında kullanımı

Hamilelikte Modafil'in kullanımı kontrendikedir. Ayrıca, ilacı aldıktan sonra en az 2 ay hamileliğin planlanması tavsiye edilir. Bu yüzden kadınlar etkili doğum kontrol yöntemleri kullanmalıdır.

Olası yan etkiler

Çoğu bilim insanı, Modafinil'in bilinen tüm psikostimülanlardan daha güvenli olduğunu iddia ediyorlar. Ve bu arada, haklılarda. Modafinil bağımlılık yapmaz (doğru kullanıldığında). Tedavi ve dozaj rejimlerini takip ettiğinizde ciddi yan etkilerden kaçınabilirsiniz.

En olası yan etkiler aşağıdakilerdir:

 • Değişen yoğunlukta baş ağrısı (4 hastanın yaklaşık 1'inde görülür);
 • İshal;
 • Endişe;
 • Baş dönmesi;
 • Artan kan basıncı.

Ancak Modafinil'in en tehlikeli yan etkisi alerjidir. Esas olarak kronik alerji formları olan hastalarda kendini gösterir. Bu ilaç, alerjilerin ana aracısı olan histamin seviyesini etkiler. Sonuç olarak, ilacı alırken aşağıdaki reaksiyonlar mümkündür: ekstremitelerde, dilde, boyunda şişme, derinin soyulması, ürtiker ve döküntü.

Bu reaksiyonlarla ilacı bir süreliğine almayı bırakmalı ve bir doktora danışmalısınız.

Modafinil: diğer ilaçlarla etkileşim

Modafinil bir bütün olarak dopamin seviyesini ve merkezi sinir sistemini etkilediğinden, birlikte alınması tavsiye edilmeyen bir dizi ilaç ve madde vardır, örneğin:

 • Opioidler: Metadon, Fentanil, Hidrokodon, vb.;
 • Hormonal kontraseptifler (etkinliklerini azaltır);
 • Psikostimülanlar: Adderall, kafein, amfetaminler, vb.;
 • Dopamin seviyesini artıran ilaçlar.

Etanol içeren ürünlerin Modafinil ile birlikte alınması kesinlikle önerilmez. Alkol, merkezi sinir sistemi üzerindeki yükü arttırır ve sinir sisteminin artan duyarlılığı koşullarında, bu yan semptomlara yol açabilir.

Depolamak

Çocukların ulaşamayacağı, karanlık bir yerde, 25°C'yi geçmeyen bir sıcaklıkta saklayın.

Modafinil'i satın almak mı istiyorsunuz? Biz size yardım edeceğiz

Kim ki Modafinil'in "sihirli" özelliklerini daha önce duydu, onu satın almak istediler. Birçok sorunu çözmeye yardımcı olur ve zihinsel aktivitesi olan kişiler için vazgeçilmez bir ilaçtır.

Modafinil'i çevrimçi eczanemizden eve teslim ile düşük bir fiyata satın alabilirsiniz. Bunun sizin için ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz, bu nedenle her müşterinin satın alma işleminden memnun kalması ve beklenen sonucu alması için her şeyi yapıyoruz.

Modafinil'i sizin için uygun olan herhangi bir zamanda çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz. Modafinil'i reçetesiz kullanma konusunda tavsiye almak için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ancak çevrimiçi teşhis koymuyoruz ve sizin için hangi dozun güvenli olacağını kesin olarak söyleyemeyiz. Bu nedenle, Modafinil'i reçetesiz online satın alsanız bile doktorunuza danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

 • Ömer

  Uykuya dalmakta güçlük çektim ve bazı Dikkat eksizliği bozukluğu ile ilgili semptomlar yaşadım. Ailemle ilişkilerim her zaman zor olmuştur. Fikrimi zorlamaya çalışmalarına dayanamıyorum. Ritalin ve Adderall'da bulundum ve bazı amfetamin türevleri ve bazı sokak uyuşturucuları denedim. Ama sadece istek ve bağımlılığa yol açar. İnternette Modafinil hakkında bilgi buldum ve denedim. Etkisi sihir gibiydi. Bunun etkisini yüksek olarak değil, normal olarak tarif ederdim. Sonunda sinirlenmeden ailemle sakince konuşabiliyorum.

 • Saleh

  Benim Modafinil'I kullanma sebebim narkolepsi için oldu ve bana DEHB hastalığım için alternatif olarak önerildi. Gün boyunca aktif kalmama yardımcı oluyor. Ancak daha yüksek dozların her zaman rahatsız edici sinirlilik ve kas gerginliğine neden olduğunu fark ettim.

 • Memati

  Modafinil bir hayat kurtarıcısıdır! Çoğu antidepresana karşı hızla tolerans geliştiririm. Ancak bu ilaç hiçbir bağımlılık yapmadı! 1 aydır kullanıyorum ve herhangi bir komplikasyon yaşamadım.antidepresan bile değil!

 • Efendi

  Ben günde bir kez, sadece mesai saatleri içinde 200 mg Modafinil alıyorum. Aksi halde odaklanamıyorum. Bazı yan etkiler ama çok endişe verici bir şey yok.

 • Türk oğlu

  Modafinil yorgunluğuma çok yardımcı oldu, özellikle gündüz saatlerinde. Enerjimi yükseltiyor ve beni biraz fazla konuşkan yapıyor. Ancak daha sonra gergin hissediyorum ve bu, sol omzumun etrafındaki sırt kaslarım ağrıyor.

 • Bayraktar

  Benim ne yazık ki, sağlıkla ilgili kapsamlı bir listem var. İşyerinde çalışırken zorluk çekiyorum ve her zaman kendimi tükenmiş hissettiğim için herhangi bir ev işlerine yetişemiyorum. Her şey bir kavşağın yanındaki kaldırımda bir kazayla başladı.Yıllarca rehabilitasyon oldu ama vücudum asla eskisi gibi olmayacak. Ve yaya geçidine yaklaşan hızlı bir araba gördüğümde aklım korkuyla çığlık atıyor. Duruşumdan dolayı kötü uyuyorum. Beni en çok rahatsız eden acı değil, bacağımın bir türlü dinleyemediğim garip sinir seğirmesi. Modafinil'i günlük aldığım diğer reçetelerle birlikte kullanmaya başladım ve çok şükür ki diğer ilaçlarla etkileşime girmiyor. En önemlisi, uyku döngümü iyileştirdi ve günlük işlerimi çok daha kolay yönetilebilir hale getirdi

 • Ömer Başar

  Uykusuzluktan dolayı yorgunluğa katkıda bulunan çeşitli duygusal bozukluklar için terapi görüyordum. Modafinil'i ilk olarak bir hafta süren bir deneme sırasında terapistim verdi. Kesinlikle enerji seviyelerinde bir artış hissettim, ama aynı zamanda kalp atış hızımı da artırdı. Bu beni çok endişelendirdi ve bir kez daha uyuyamadım. Bir süre önceydi ve Modafinil'i arada bir ek olarak ve sadece günün başlangıcında alıyorum.

 • Nihat

  Benim yıllardır çektiğim çilelerden çıkaran yorgunluğun çaresini sonunda buldum! Birçok madde denedim, hepsi bir tür bağımlılık ve her türlü komplikasyonla sonuçlanacaktı.

 • Fatih Kerim

  Ben, yüksek fiyat dışında herhangi bir yan etki görmedim. Modafinil, bacağımı seğirmeden uyumama yardımcı oluyor. Nihayet!

 • Fırat

  Benim çeşitli ilaçlarla birçok başarısız denemem oldu ve bu gerçekten işe yarıyor.

 • Gülşah

  Narkolepsi hastasıyım. Uyku döngüm tamamen tersine döndü. Aktif saatlerde işe yaramazım ve dinlenme zamanlarında uyumak için mücadele ediyorum. Modafinil tüm beklentilerimi aşan enerji verici bir etkiye sahip., Garip bir şekilde sakinleşmeme de yardımcı oluyor. Günün başında bir hap alıyorum. Bazı doğal ilaçlar ve egzersiz ile birbirinin yerine kullanıyorum. Gerçekten bu maddeye herhangi bir tolerans oluşturmak istemiyorum.

 • Asiye

  Bu ilaç tam da benim hayatımı değiştirdi. Ritalin'den çok daha iyi. En azından benim durumumda bağımlılık yapmıyor ve yan etkisi yok.

 • Kerim

  Dikkat eksikliği bozukluğu ve uyku apnesi için Modafinil aldım. Neredeyse 5 yıldır kullandığım Ritalin'e bir bağımlılık geliştirdim. Modafinil'in bağımlılık yapmamasını gerçekten çok seviyorum. Aslında, dozu arttırma dürtüsünün olmadığını fark ettim.

 • Kenan Bayulgen

  Modafinil'i bir ay boyunca günde 200 mg alıyordum. Etkilerini seviyorum ama bir şekilde tamamen farklı bir insan olduğuma dair garip bir his veriyor. Yaptığım her şeyde, özellikle sohbetlerde ve ailemle ilişkilerde beni çok daha tutkulu yaptı. Yine de, ilaçsız bu şekilde olamamak beni üzüyor.

 • Topçu

  Selam! Modafinil son zamanlarda antidepresanlar listeme eklendi. Bana daha fazla enerji veriyor, ancak endişeler üzerinde daha etkili olacağını umuyordum.

 • Güngören

  Hey millet! 33 yaşındayım. Düşüncem, hatırlayabildiğim sürece her zaman yarışıyordu. Ve beni gün içinde çok erken saatlerde tamamen tükenmiş ve çok yorgun bırakıyor. Modafinil, genel olarak işe ve hayata karşı tutumumu tamamen tersine çevirdi. Sihir gibi, artık normal konuşmadan korkmaktan kendimi sıkışmış hissetmiyorum.

 • Mehmet

  Anında bir rahatlama hissettim. İşim son derece sıkıcı. Çoğu zaman, fazla mesainin olmadığı normal bir iş günü bile yine de sürükleyici bir kabusa dönüşür. Modafinil'in yardımıyla, hemen bırakma isteğine karşı koyabiliyorum.

 • Arif

  Başta Adderall olmak üzere birçok reçeteye karşı tolerans geliştirdim, Benim üzerimde eskisi gibi bir etki yapmıyor, bu yüzden farklı bir reçeteye geçmeye karar verdim. Modafinil'i tavsiye ettim. Ne yazık ki beklediğim kadar uzun sürmüyor ama en azından günü geçirmemi sağlıyor.

 • Sakan

  Modafinil, depresyonsuz normal bir hayat yaşamama yardımcı oldu. 17 yaşımdan beri alıyorum. Modafinil başlangıçta anksiyete ve uyku bozuklukları için bir ek olarak reçete edildi.

 • Timur

  Modafinil İlaçlarla birkaç kez nüks yaşadım. Yıllar önce başladığımdan beri, artık ilaçlara karşı hiçbir arzum yokdu ve SONUNDA enerjim vardı. Bu ilaç hayatımı kurtardı.

 • Cihat

  Tedaviye dirençli depresyonum var ve bunun için çok az şey yardımcı oldu. Naturopatik, homeopatik ve psikiyatrik tedavi biçimlerinden ayrıldım. Ben de yıllardır terapi görüyorum. Aldığım antidepresanlar üzerimde marjinal bir etki yapsa da, hiçbir şey modifinal kadar yardımcı olmadı.

 • Cahit

  Ben hemşireyim . Müvekkillerimi randevulara güvenli bir şekilde transfer edemediğim için pes ettim ve Provigil'i almaya başladım. Bir arabanın direksiyonunda veya her zaman uyanık kalamazdım. Modafinil hayatımı değiştirdi! O, hala çalışıyor ve yan etkisi yok!

 • ŞakirŞakir

  Bir CMV enfeksiyonu nedeniyle meydana geldiğini düşündüğümüz korkunç bir CFIDS sendromü yaşadım. Yorgunluk ve beyin sisi nedeniyle iş yerinde zorlukla çalışabiliyordum. Doktor sonunda modafinil'i sabah 100 mg ve öğlen 100 mg reçete etmeyi kabul etti. Bu ilaç bende harikalar yarattı.

 • Recep

  İnanamıyorum. Tıpkı herkesin söylediği gibi! İlaçlara asla bu kadar iyi cevap vermem. 2 gün sonra farklı bir insan gibi hissediyorum.

 • Koç

  MS hastalığından kaynaklanan yorgunluğuma gerçekten yardımcı oluyor. Sizin için uygun olan doğru dozu bulmalısınız; 50mg Modafinal'in tüm gün hareket etmemi ve görevleri tamamlamamı sağladığını keşfettim - çok üretken.

 • Salih

  İlk hapı bu sabah aldım. Yıllardır ilk defa kilisede uyuyamadım! Pazartesi sabahı okula gidip uykumun gelip gelmediğini ve sınıfta uyuklayıp uyuyamayacağımı görmek için sabırsızlanıyorum.

 • Omar

  Modafinil'den istediğim etkileri elde edebiliyorum. Günlük kullanım için değil, ancak doğru dozda yoksunluk, depresyon ve kaygı semptomlarımı hafifletti.

 • Nedim Yılmaz

  5 gün önce modafinil almaya başladım. Muhteşem. Gerçekten benim için çalıştı!

 • Alamancı

  Bu ilacı M.S. semptonları için kullanıyorum. Tanrıya şükür hiçbir yan etkisi olmada işe yarıyor.

 • Ferit Bozkurt

  Bu ilacı ilk günüm ama dostum, hiç bu kadar uyanık olmadığımdan beri kendimi garip hissediyorum. Şu anda yaklaşık 14:30 Merkezi saat ve yatağım beni arıyor olmalı ve ben iyiyim. Koşuya çıkacak gibi hissediyorum.

 • Faruk Tekin

  uyandığımda yataktan kalkıp günlük etkinliklere hazırlanmak için motive olmama yardımcı oluyor. Bende günün çoğu hissesinde kalıcı oluyor.

 • Umut

  Modafinil hayatımı iyi yönde değiştirdi. Modafinil'e başlamadan önce ilaçlarla birkaç kez nüks yaşadım. Yıllar önce başladığımdan beri, artık ilaca karşı hiçbir arzum yok ve SONUNDA enerjim var. Bu ilaç hayatımı kurtardı.

 • Hakan

  Ben bu ilacı yaklaşık bir yıl önce almaya başladım ve şimdi her gün 1 hap alıyorum. Narkolepsim olduğu söylendi ve bu benim için çalışan tek ilaç.

 • Sorunlu

  Bu şimdiye kadar yazdığım en iyi ilaç, her zaman tamamen uyanığım. Uyumakta hiç zorluk çekmedim. Bir elektrik santralinde çalışıyorum, fark ettiğim tek şey, bazen ekip arkadaşlarımın benden uzak durması, bunun dışında harika.

 • Kankii

  20 yıldır Depresyondayım. Piyasadaki her anti-depresanı denedim ve bana Modafinil reçete edilene kadar hiçbir şey işe yaramadı. Bu benim hayatımı değiştirdi. Artık çalışabilir ve sabahları yataktan kalkabilirim. Depresyondan kurtuldum ve keşke bu ilacı daha önce bilseydim.

 • Yılmaz

  Bu şimdiye kadar aldığım en iyi enerji ilacı! Uyuduğumda 6-8 saat uyuyorum. Sonra kalkıp sabah sporumu yapıyorum ve sonunda her seferinde en az 2 saat işime konsantre olabiliyorum. Dikkat eksikliği bozukluğu ve depresyonum var ve her ikisine de yardımcı oluyor. Bu ilaç en iyisi :)

 • Ferit Ersoy

  Modafinil'i yeni almaya başladım ve genel olarak harika bir ilaçtı. Benim uyku Apnesim var ve her zaman yorgun oluyorum. Bu size bir şeye odaklanmanız gerektiğinde işe yarar, ancak çoklu görev zor olabilir.

 • Veli

  Ben Wellbutrin, RITALIN gibi diğer seçenekleri de denedim ama düzensiz sonuçlar gördüm, modafinil'i denemelisiniz ve kesinlikle şaşıracaksınız.

Kendi özel incelemenizi oluşturun
İnternet Sitenin Derecelendirmesi:
İnternet sitesi
Fiyat/Performans
Teslimat
Öneri
Müşteri yorumu: