Provigil (Modafinil)
4.95 / 27

Provigil (Modafinil)

4.95 / 27

Artan uyku halimi yaşıyor ve önemli şeylere konsantre olamıyor musunuz? Ya da belki hafızada bir azalma hissediyorsunuz?

Provigil, klinik olarak test edilmiş ve beynin bilişsel işlevlerini geliştirmek için önerilen çok etkili bir nootropiktir. Uykuyla savaşır ve beyin aktivitesini arttırır. Bu ilaç sayesinde daha hızlı düşünecek, daha çok hatırlayacak ve daha dinç hissedeceksiniz.

Provigil Jenerik

İlaç hakkında bilgi

 • Marka Adı: Provigil;
 • Etkin Madde: Modafinil;
 • Üretici: Cephalon.

Provigil ve onun etkin ilacı Modafinil

Modafinil, Provigil'in ana etkin maddesidir. Narkolepsi tedavisi için bir ilaç olarak geliştirilmiş bir analeptik/nootropiktir. Klinik denemeler sırasında, bu ilaç maddesinin alınmasının bilişsel işlevleri iyileştiren dopamin seviyesini arttırdığı bulundu.

FDA, Provigil'i 1998'de onayladı. Ancak, ilaç piyasaya sürüldükten birkaç yıl sonra artık reçetesiz kullanılmaya başlandı.

Şimdi, vakaların yaklaşık yüzde 80'inde Provigil, klinik narkolepsi vakaları için değil, başka amaçlar için kullanılmaktadır.

Provigil'in tıbbi kullanım yelpazesi:

 1. Hafıza geliştirme: Büyük miktarda bilgiyi daha hızlı ezberleyebilir ve gerekirse daha kolay hatırlayabilirsiniz;
 2. Konsantrasyon geliştirme: görevinize konsantre olabilir ve daha verimli olabilirsiniz;
 3. Karar verme hızı: Şaşırtıcı, ama Modafinil, karar verme verimliliğini ve hızını etkiler. Bu haplar sonuçlara daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olacak.

Ancak tüm bunlara rağmen, Provigil'in asıl amacı uyku ile mücadele etmektir. Eğer size mümkün olduğunca dinç ve odaklanmış olmanız, yorgun hissetmemeniz gerekiyorsa, ihtiyacınız olan şey bu ilaçtır.

Kullanım endikasyonları

Provigil kullanımı için olası endikasyonlar aşağıdaki klinik vakaları içerir:

 • Depresyon (karmaşık tedavi);
 • Alzheimer hastalığı;
 • Yaşa bağlı hafıza bozukluğu;
 • Çoklu skleroz;
 • Dikkat eksikliği düzensizliği;
 • Anestezi sonrası durum;
 • Sirkadiyen ritim bozukluğu;
 • Hipersomnia.

Patolojinin teşhisine ve ciddiyetine bağlı olarak, doktor bir tedavi rejimi önerir. Provigil, hem bağımsız olarak hem de diğer ilaçlarla kombinasyon halinde kullanılabilir, örneğin: antidepresanlar, anti-anksiyete hapları ve nörolojik hastalıklar için ilaçlar.

Ucuz Provigil satın almanın olası yolları

Provigil, birçok büyük eczane zincirinde reçeteyle satılmaktadır. Ama hiçbir eczanede bulamazsın. Eğer siz uyku problemi ile bağlı doktora giderseniz, büyük olasılıkla size bir reçete yazacak ve Provigil 100 mg'ı nereden alabileceğinizi söyleyecektir.

Ancak ilacı internet üzerinden sipariş etmek, onu elde etmenin daha hızlı ve daha avantajlı bir yoludur. Çevrimiçi eczanelerde reçeteye ihtiyacınız olmayacak, aynı anda büyük miktarda hap sipariş edebilirsiniz ve en önemlisi Provigil internet üzerinden daha düşük bir fiyata satılmaktadır.

Provigil'i yerel eczaneden 2-3 kat daha ucuza internet üzerinden satın alabilirsiniz. Eğer Provigil'i 3-4 ay önceden satın alırsanız, bu önemli bir tasarruftur.

Tedavi rejimleri ve dozajları

 • Provigil, 100 mg Modafinil içeren tabletlerde mevcuttur.
 • Narkolepsi tedavisi için günde sadece 1 tablet alınması yeterlidir.
 • Depresyon veya diğer hastalıklar için ek tedavi sırasında, günde 100 mg'dan fazla Provigil alınması da tavsiye edilmez.

Nadir durumlarda, hastaların dozu günde 200 mg'a kadar artırması gerekir. Kural olarak, bu vakalar sirkadiyen ritim bozuklukları, aşırı uyku hali, Alzheimer hastalığı veya bilişsel gerilemeyi içerebilir.

Doktorunuz günlük doz artışını izlemelidir.

Provigil 200 mg'ı kısa bir süre için alabilirsiniz. Hastalıkta olumlu dinamikler elde edildiğinde günlük dozun günde 100 mg'a düşürülmesi önerilir.

Kullanım önerileri

İnternette hapları ezip koklayabileceğinize dair yaygın bir yanılgı var. Bu doğru değil!

Provigil tabletleri bol su ile ağızdan almalısınız. Tableti bütün olarak yutunuz. İlacın yemeklerden en az 30-60 dakika önce alınması daha iyi olacaktır.

Provigil'i uyandıktan sonra günde sadece bir kez almanız gerekir. Doz büyükse 2-3 eşit parçaya bölünerek 8 saatlik aralıklarla alınabilir.

Günlük dozunuz 200 mg ise ve sabah ve akşam 1 tablet Provigil 100 mg alıyorsanız uykusuzluk çekiyor olabilirsiniz. Bu durumda, günlük dozun tamamını sabahları bir kerede alın. Günlük dozunuzun 200 mg'dan fazla olmaması şartıyla buna izin verilir.

Eksik Doz

Provigil tabletleri almak için özel bir rejim olduğunu unutmayın. Bu rejime göre günde 200 mg'dan fazla almamalısınız. İlacın planlanmış bir alımını kaçırırsanız, aynı anda 2 veya daha fazla doz almayın. Bir sonraki programlı alıma kadar bekleyin ve talimatları izleyin.

Önlemler

ÖNEMLİ BİLGİ!

Provigil'in bir sıra hastalıkla kullanılması önerilmez:

 1. Kalp yetmezliği;
 2. Karaciğer yetmezliği veya siroz;
 3. Yakın zamanda miyokard enfarktüsü veya kardiyovasküler sistemde patolojik değişiklikler;
 4. Ağır organik beyin hasarları;
 5. Akut ruhsal bozuklukların etkin evreleri.

Yukarıdaki hastalıklarda, Provigil 100 mg almak kesinlikle kontrendikedir. Hipertansiyon, aritmi ve benzeri başka kronik hastalıklarınız varsa, önce doktorunuza danışın. Muhtemelen, bireysel bir tedavi rejimi seçmeniz veya ilacı doktor gözetiminde almanız gerekecektir.

Modafinil'in hamilelik sırasında kullanımı

Hamilelik sırasında Provigil 100 mg almak yasaktır. Fetüsün gelişiminde anormallikler geliştirme olasılığı çok yüksektir.

Ayrıca ilaç alımının bitiminden sonra 2 ay boyunca riskin devam ettiğine inanılmaktadır. Bu yüzden, kadınların güvenilir doğum kontrol yöntemleri kullanması çok önemlidir.

Olası yan etkiler

Diğer ilaçlar gibi Provigil 100 mg da kendi yan etkilerine sahipdir. Ama diğer psikostimülanlarla karşılaştırırsak, Provigil'in çok daha iyi bir güvenlik profili var.

Provigil'in bağımlılık yapmadığına ve dozaj rejimi izlendiğinde mevcut ilaçların herhangi birinden daha uzun süre kullanılabileceğine inanılmaktadır. Bununla birlikte, her hastanın bireysel yanıtını tahmin etmek imkansızdır.

Genel yan etkiler:

 • Baş ağrısı;
 • Mide bulantısı;
 • Uykusuzluk hastalığı;
 • Mide bulantısı;
 • Kuru ağız;
 • Baş dönmesi.

Nadir durumlarda, kan basıncında bir artış veya bir alerji ortaya çıkar.
Alerji için herhangi bir ön koşulu olan hastalarda şişlik, kaşıntı, kızarıklık oldukça sık görülen bir semptomdur. Bu nedenle, alerjiniz varsa, Provigil'i çok dikkatli alınız. Alerjinin ilk belirtilerinde, bir antihistamin hapı alın ve mümkün olan en kısa sürede bir doktora danışın..

Modafinil: diğer ilaçlarla etkileşim

Modafinil aşağıdaki maddelerle etkileşime girebilir:

 • Hormonal kontraseptifler;
 • Antibiyotikler (Eritromisin);
 • Opioid ilaçlar;
 • Ketokonazol;
 • Antikonvülsanlar;
 • Beta etkileyiciler;
 • Amfetaminler.

Bu tam bir ilaç listesi değildir, çünkü kullanılan doza ve kullanılan ilaçlara bağlı olarak vücut üzerindeki etkisi tahmin edilemez olabilir.

ÖNEMLİ BİLGİ!

Modafinil alırken alkol alınması önerilmez. Bu, merkezi sinir sistemi ve karaciğer üzerindeki yükü artırarak ciddi yan etkilere neden olabilir. Alkol almak ve Provigil almak arasındaki süre en az 24 saat olmalıdı.

Depolamak

Çocukların ulaşamayacağı, karanlık bir yerde, 25°C'yi geçmeyen bir sıcaklıkta saklayın.

Provigil çevrimiçi olarak herkes için mevcuttur

Biz müşterilerimize sadece üreticiden orijinal ilaçlar ve piyasadaki en iyi hizmeti sunuyoruz. Eczane 7/24 açıktır ve istediğiniz zaman Provigil'i internet üzerinden satın almak için nitelikli yardım alabilirsiniz.

Profesyonelliği ve ayrıntılara gösterilen özeni takdir edeceksiniz. Uzun yıllardır itibarımız üzerinde çalışıyoruz ve şimdi binlerce memnun müşteri işimiz hakkında bizim adımıza konuşuyor.

Orijinal Provigil veya jenerik Modafinil internet üzerinden satın alın ve yalnızca güvenilir ilaç tedarikçilerini kullanın.

 • Umut_2022

  Kendimi çok yorgun hissediyordum ve ayrıca iradem de yoktu ve iş arkadaşlarımla konuşmaktan nefret ediyordum. Her zaman benimle alay ettiler ve bana aptalca işler yaptırdılar. Her şeyin çok kötü bitebileceğini anlayana kadar en az 2 yıldır her şeyi içeride şişeliyordum. Huzursuzdum ve sık sık dünyaya kızgındım ve uyuyamıyordum. Arkadaşlarım beni bir psikoterapiste gitmeye zorladı ve o da Provigil'i reçete etti. Beni sakinleştirdi ve sonunda uyuyabildim ve gerektiği gibi dinlenebildim. Üzerimde ne kadar olumlu etkisi olduğuna şaşırdım. Gün içinde dinlenmiş ve tamamen uyanıksam, iş arkadaşlarımla olan bu tür durumlar ve ne olmasın, beni rahatsız etmiyor.

 • Sabri

  DEHB ve uykusuzluğum var. Bu bir mucize ilaç.

 • Ateş

  Ben Provigil'i 5 yıldan fazla süredir kullanıyorum. Aksi takdirde okulda ve daha sonra işte mücadele ederdim. Ne yazık ki, almayı bıraktığımda narkolepsim hemen devreye giriyor.

 • Barış Durmaz

  Hayatımın çoğunda ADD'nin yanı sıra şiddetli anksiyete ve panik atak geçirdim. Evsizler barınaklarında yaşadım ve diğerlerinin de benzer kişiliklere sahip olduğunu görünce eve dönmeye karar verdim ve ailem normal bir psikiyatrik değerlendirme ayarlamama yardım etti. Birçok seçenek arasından Provigil'i seçtik. Çoğundan çok daha az toksik görünüyor. O zamandan beri 6 ay geçti. Hayatım kesinlikle yoluna girdi.

 • Savaç

  Herhangi bir antidepresan ve ağrı kesiciden her zaman uzak durdum, özellikle de bir arkadaşım bağımlı olmak konusunda korkunç bir deneyim yaşadı ve aslında ek zihinsel sağlık sorunları geliştirdi. Ama boşanırken son derece perişan oldum. Bunun bir ölüm kalım meselesi olduğu söylenebilir ve Provigil'in ayaklarımın üzerinde durmama yardım ettiğini kabul ediyorum.

 • Kara

  Provigil bana acil durumlarda yardımcı oluyor. Bağımlılığa neden olmayacak bir reçete aradım ve sonunda buldum.

 • Efe

  Başlangıçta, uyku apnesi için Provigil reçete edildi. Sonra beni gündüz saatlerinde çok daha aktif hale getirdiğini keşfettim. O zamandan beri uyku bozukluğum büyük ölçüde azaldı. Şimdi daha fazla odaklanmam gerektiğini hissettiğimde arada bir Provigil kullanıyorum. Bu ilaca herhangi bir tolerans oluşturmak istemiyorum, bu yüzden bu konuda çok dikkatliyim.

 • Recep

  Her zaman, yumuşak halısı, farların hafif vızıltısı ve meslektaşlarımın sessiz vızıltısıyla toplantı odasına adım attığımda esnemeye başlıyorum. İyi ki üst sıralardayım, yoksa her toplantıda ağzım böyle açıkken başka işler arıyor olurdum. Diyelim ki Provigil benim yağmurlu gün ilacım.

 • Polat

  Bana, Provigil reçetesi yazdılar, cünki birçok semptomda, ve en esas olarak uyku probleminde yardımcı oluyor. Odaklanmak ve masamda uykuya dalmamak için gün içinde alıyorum ama diş etlerimde ve dilimde hoş olmayan hislere neden oluyor.

 • Kumral Ada

  Selam! Ben 3-4 yıldır Provigil kullanıyorum. Benim için büyük bir endişeye neden olan müdahaleci düşüncelere sahibim. Ayrıca hiçbir yan etki görmedim ve herhangi bir istek veya bağımlılığa neden olmuyor.

 • Merve

  Provigil, gece vakti olmazsa olmazımdır. Veritabanı güvenliği uzmanı olarak çalışıyorum ve çoğu zaman gecenin bir yarısı çağrılabiliyorum ve mümkün olduğunca hemen tetikte olmam gerekiyor. Ama ardı ardına birçok olumsuz etkiyle uyku programımı her zaman mahveder.

 • Miri

  Provigil benim kurtarıcım. Sürekli yorgunluk ve halsizlikten başka türlü çalışamıyorum.

 • Mehmet

  Provigil'i 1,5 yıldır, çoğunlukla ADD'ye benzeyen çeşitli semptomlar için alıyorum. İnsanların yanında her zaman çok endişeli hissediyorum ve kısa bir süre sonra çok yorgun hissediyorum. Bu hap bana çok hafif bir uyarıcı etki sağlıyor ve aslında beni sakinleştiriyor. Ayrıca bu sayede daha iyi uyuyorum çünkü daha az panik hissediyorum.

 • Akif

  Narkolepsim var. Bir çok reçete denedim. Bazıları diğerlerinden daha iyi çalıştı ama çoğunlukla durumum çok kısa bir süre sonra devam ediyor. Provigil'in benim üzerimde çok daha iyi bir etkisi var ve bu etki sabahları sadece bir hap alarak bütün gün sürüyor.

 • Ömer

  Selam! Hayatımın çoğunda, esrarı antidepresan ve uyarıcı olarak kullanıyordum. Ancak sağlıkla ilgili bazı sorunlar nedeniyle, genel olarak sigara içmenin yanı sıra MJ kullanmayı bırakmam önerildi. Eski alışkanlıklarım olmadan, özellikle iş yerinde öğle tatillerinde endişeli ama aynı zamanda garip bir şekilde sıkıcı oldum. Bana Provigil reçetesi verildi ve genel durumumu iyileştirdi, özellikle de para çekmenin ilk birkaç haftasında.

 • Murat

  Bazı benzer reçetelerden daha az yan etkisi olan daha iyi bir farmasötik uyarıcıdır. En azından benim için.

 • Ahmet

  Ben 27 yaşındayım. Uykuya dalmakta güçlük çekiyorum ve genellikle ertesi gün çok yorgun oluyorum. Egzersiz yapmayı ve aşırı miktarda kahve içmeyi denedim ama bu beni gerçekten bir yere götürmedi. Narkolepsi için bana Provigil reçetesi verildi. Ama sinir sistemimi etkileyen reçetelere gerçekten dikkat ediyorum, zihinsel durumumu etkileyen yan etkilerden biraz korkuyorum. Ama gerçekten hareket etmem gerektiğinde, çalışma sırasında beni uyanık tutan tek şey Provigil oluyor.

 • Yanar

  Benim şiddetli uykusuzluk gecelerim oldu ve bu ilacı almaya başladım ve uzun yıllardır sahip olduğum şeyleri yapmak için daha fazla istek duydum.

 • Sultan

  3 gün, 3 gün izin, 3 gece 12 saatlik dönüşümlü vardiyada çalışıyorum. 5 yıldır bir gün alıyorum ve bu ilaç hakkında kötü bir şey söyleyemem.

 • Akif

  Bu ilacı sabah ilk iş olarak alıyorum ve akşam 8'e kadar tetikteyim. Ara vermeden saatlerce derslerime konsantre olabileceğimi de fark ettim.

 • Arif

  Bu harika bir ilaç. Pahalı ama harika. Ancak, yemekten bir saat önce veya gerekirse yemekten bir saat sonra almanın en iyisi olduğunu buldum. Bu ilaç yaşam kalitemi değiştirdi.

 • Kural

  Bu bir mucize gibi! Gündüz uyanık kalabiliyorum, tek sorun çok geç alırsam.

 • Mehmet

  Provigil'i günde bir kez alıyorum ve bana hayatımı geri verdi. Yorgunluk odaklanamama ve üretemememe neden olduğu için işimi kaybetme tehlikesiyle karşı karşıyaydım. Provigil'deyken patronum performansıma hayran kaldığını söyledi.

 • Ali

  MS ve Narkolepsi hastasıyım. Provigil olmadan çalışamazdım. Bundan daha fazlası kalp atışımı hızlandırıyor ve kan basıncım yükseliyor.

 • Caner Erkin

  MS hastasıyım, evli ve üç çocuk babasıyım, En küçük çocuğum 9 yaşında Tip 1 Diyabetli(tam zamanlı bir iş). Provigil bana günümün üstesinden gelmek için enerji veriyor. 2 yıldır üzerinde çalışıyorum çok yardımcı oldu.

 • Aslan Akbey

  Provigil, Multipl Skleroz ile ilgili yorgunluğumu kontrol etmeme yardımcı olması için mutlak bir mucizeydi. Neredeyse 14 yıldır hiçbir yan etkisi olmadan aldım. Yardımsever. Etkili.

 • Cakir

  Ben klasik bir Narkolepsi hastasıyım; şu ya da bu zamanda, durumla ilişkili olarak kabul edilen her şeyi deneyimlemiş olarak. Provigil, benim için inanılmaz derecede etkili oldu, sadece 24 saat sonra hafif bir akşamdan kalma olan yan etkisi.

Kendi özel incelemenizi oluşturun
İnternet Sitenin Derecelendirmesi:
İnternet sitesi
Fiyat/Performans
Teslimat
Öneri
Müşteri yorumu: