Xenical Jenerik (Orlistat)
5.00 / 5

Xenical Jenerik (Orlistat)

5.00 / 5

Xenical (Orlistat), yemeklerden sonra alınan yağların yaklaşık %33'ünü bloke eden, ağırlığı azaltmak için tasarlanmış orlistat etkin bileşenine sahip bir ilaçtır. Bu yağ bloke edici mekanizma, vücudun güvenli bir şekilde kilo vermesine neden olur.

İlaç vücut üzerinde sistemik bir etkiye sahip değildir, karaciğeri, beyni ve diğer organları etkilemez ve vücutta birikmez ve bozulmadan atılır.

Diğer haplardan farklı olarak, Xenical jenerik, sıkı klinik testlerden geçmiştir ve FDA (Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onaylanmıştır.

Xenical Jenerik

Hareket mekanizması:

Xenical jenerik eylemi çok basittir: Sindirim sistemine yöneliktir ve gıda ile emilen ve vücut tarafından sindirilen yağların yaklaşık üçte birini bloke eder. Bu sistem, ilk 2 haftadan sonra gözle görülür sonuçlarla etkili bir kilo kaybı oranı sağlar.

İlaç etkinliği:

Lipaz adı verilen sindirim sistemindeki enzimler, yağ sindirimine (veya yıkımına) yardımcı olur. Gıda ile birlikte verildiğinde, Xenical (Orlistat) ilacı lipaza bağlanarak etkisini engeller. Bu enzimleri bloke ederek, Xenical jenerik, döngü başına vücut ağırlığının yüzde 20 sine kadar bir kayba katkıda bulunur.

Avantajlar:

 • Xenical jenerik, yemek yerken alınan yağların yaklaşık yüzde 33 ünü karşısını alır ve vücutta sindirimini durdurur;
 • Orlistat, 1999'dan beri FDA tarafından onaylanmıştır. İlaç, dünya çapında milyonlarca kadın ve erkek tarafından kullanılmaktadır;
 • İlacın terapötik etkisi, tedavinin başlamasından 1-2 gün sonra görülür;
 • Gastrointestinal sistem lipazlarının etkinliği ilacın kesilmesinden 2 gün sonra tamamen eski haline döner;
 • Diğer ilaçlarla karşılaştırıldığında, Xenical jenerikinin minimum yan etkisi vardır.

Uygulama yöntemi:

Xenical, her önemli öğün sırasında veya yemekten en geç bir saat sonra günde 1-3 kez 1 kapsül reçete edilir. İlacın bir seferde 1 kapsülünden fazlasını (veya günde 3 kapsülden fazlasını) uygulamayın, çünkü bu, etkinliğin artmasına yol açmaz, ancak yan etki olasılığını artırır.

Xenical uzun süreli kullanım için uygundur ve terapötik etkiyi arttırmak için uygulama orta derecede kalorili dengeli bir diyetle birleştirilmelidir.

Özel Talimatlar:

Xenicalin oral kontraseptifler, statinler, kardiyak glikozitler, fibratlar, varfarin ve alkol ile eşzamanlı uygulanmasına izin verilir.

İlaç, bağırsakta yağda çözünen vitaminlerin emilimini azaltır, bu yüzden multivitaminler, Xenical uygulandıktan en geç 2 saat sonra (tercihen yatmadan önce) uygulanmalıdır.

Bu ilaçların etkileşimi hakkında doğrulanmış verilerin yokluğunda Xenical'in akarboz ile aynı anda uygulanması önerilmez. İlacın antiepileptik ilaçlarla birleştirilmesi önerilmez (belirtilen nöbet vakaları vardır).

Diyabetik hastalarda vücut ağırlığını azaltmak için Xenical'i yerleştirirken, hipoglisemik ilaçların dozunun azaltılması gerekebileceğinden kan şekeri dikkatle izlenmelidir.

Yan etkiler:

Diğer ilaçlar gibi, Xenical jenerik yan etkilere neden olabilir. Xenical ile tedaviye başladıktan sonra yan etkiler ortaya çıkarsa, derhal bir doktora danışın.Yağlı yiyeceklerin sık kullanımı ile yan etkilerin görülme sıklığı artar. Bu yan etkilerin insidansı en sık uygulamanın başlangıcında gözlenir ve daha sonra 1-3 ay içinde sona erer.

Aşağıda ilacın en yaygın yan etkileri listelenmiştir:

 • Yağlı dışkılama;
 • Sık dışkılama;
 • Dışkıda turuncu veya kahverengi sıvı.

Bu değişiklikler, yağların bloke edilmesinin doğal etkisinden kaynaklanır. Onlar Xenicalin (Orlistat) işe yaradığına tanıklık ediyorlar. Kural olarak, tedavinin başlangıcında, özellikle artan miktarda yağ içeren bir yemekten sonra ortaya çıkarlar.

Yukarıdaki semptomların tümü geçicidir, Xenical (Orlistat) ile tedaviye devam ettiğiniz anda semptomlar azalır veya tamamen kaybolur.

Saklama yöntemi:

İlacı oda sıcaklığında (15-30 °C) tutun, nem ve ışıktan koruyun. Çocuklardan uzak tutun.

 • Ömer

  Denediklerim arasında en iyi ürün bu ve neredeyse her şeyi denedim!

 • Çakır

  Bunun gerçekten işe yaradığını ve fiyatın doğru olduğunu sevdim. Bu fiyata tekrar sipariş vereceğim!

 • Oğulcan

  Tam olarak reklamı yapılan şey. Büyük bir değer.

 • Burak

  Cezalandırmak zor. Kocası, bulunduğu kiloyu korumalarını sever. Ayrıca ona enerji ile yardımcı olur

 • Simran

  Eğer kafeine hassasiyetiniz varsa, bir hapla başlayın. Bunlar, açlığı kontrol etmek ve enerjiyi artırmak için harikadır ve egzersiz yapmayı kolaylaştırır. Normalde çok fazla kafein almıyorsanız, en son ne zaman aldığınıza dikkat edin, çünkü benim için saat 4'ten sonra aldığımda uykuya müdahale etti. Her şeyde olduğu gibi, kilo vermek için yine de egzersiz yapmalısınız, ancak bu yardımcı bir üründür.

Kendi özel incelemenizi oluşturun
İnternet Sitenin Derecelendirmesi:
İnternet sitesi
Fiyat/Performans
Teslimat
Öneri
Müşteri yorumu: